Orbánnak üzent az EP elnöke: Az épít le parlamentet, aki nem szereti a demokráciát
David Sassolinak ez a válasza arra, hogy a magyar miniszterelnök nem akar választott képviselőket látni az Európai Parlamentben.
David Sassolinak ez a válasza arra, hogy a magyar miniszterelnök nem akar választott képviselőket látni az Európai Parlamentben.
Az Európai Unióban jelenleg két kormánnyal, a magyarral és a lengyellel szemben folyik a demokratikus értékek és a jogállamiság módszeres lebontása miatt hetes cikk szerinti eljárás. Bár a két illiberális rezsim között sok a hasonlóság, a Fidesz és a lengyel Jog és Igazságosság Pártjának (PiS) politikája sok szempontból különbözik – ennek megfelelően az EU is másként próbál meg fellépni a magyar és a lengyel jogállamiság védelmében. Jogálom című cikksorozatunk 5. részében a lengyel demokrácia válságát mutatjuk be.
Az Európai Bizottság megkezdte a nemzeti helyreállítási tervek elfogadását: a portugál, a görög, a spanyol, a luxemburgi és a dán terv már zöld utat kapott.
Hat nemzetközi szervezet írt közös közleményt azzal kapcsolatban, hogy jövő kedden az Általános Ügyek Tanácsa tárgyal a magyar és a lengyel helyzetről a 7-es cikk szerinti eljárásban.
Clément Beaune európai ügyekért felelős államtitkár szerint Németország is támogatja, hogy tárgyaljanak a törvényről.
A Legfőbb Ügyészség szerint az uniós átlag fölött emeltek vádat az OLAF ajánlásai nyomán.
Döntött az Európai Bíróság elnöke, gyorsított eljárásban fogják tárgyalni a jogállamisági feltételrendszerrel kapcsolatos magyar–lengyel közös beadványt.
Az Európai Bizottság felgyorsította a jogállamisági mechanizmussal kapcsolatos munkát, miután az Európai Parlament úgy döntött, beperli az intézményt a késlekedés miatt.
Elkezdi előkészíteni az EP az Európai Bizottság elleni eljárás megindításának az előkészítését.
Változatlanul Magyarországnak kell a legnagyobb arányban pénzt visszafizetnie az uniós költségvetésbe a csalások, összejátszások, korrupció miatt.
Az Európai Parlament nagy többséggel elfogadta azt az állásfoglalást, amely szerint a cseh miniszterelnök politikai és gazdasági szerepe összeférhetetlen. Ezen túlmenően a képviselők szerint az Európai Bizottságnak foglalkoznia kell a jogállamiság csehországi megsértésével.
Aránytalan és átláthatatlan volt a Médiatanács azon döntése, hogy megfosztja a rádiót a sugárzási lehetőségtől – ezzel indokolja az Európai Bizottság a döntést.
A magyar kormánypárt folyamatosan az új uniós dokumentum ellen kampányolt, mert az nem biztosít automatikus mentességet a keleti vakcinával oltottak számára. A szavazáson azonban nem ők, hanem a Momentum foglalt állást a javaslattal szemben.